Team PictureRosterScoresScheduleField MapTeam ResourcesTeam Contacts  
All TeamsAnacondaBelgradeBozemanButteDeer LodgeDillonGallatin ValleyHelenaHelena
     
2013 Anaconda A's   
 
 2013 Anaconda A's
 Front Row (L-R) Carson Meyer, Colton Kamps, Logan Reich, Kyler Fink, Cody Forkan, Sean Gallagher, Jon Carney and Ethan Peterson.
 Back Row (L-R):   Coach Matt Smith, Jordan McDonald, Tyler Oresman, Eric Boyd, David Flores, Cody Canfield, Drew Conrady, Jayce Barclay
                           
 D.J. Bate, Coach Kyle Moore and Coach Mike Fink.
» Full Size Team Photo
 
   
 
 
         
2013 ANACONDA A's
American Legion Post 21      
         
         
             
# LAST NAME FIRST NAME POS B T CLASS
22 BARCLAY JAYCE P R R 2013
23 BOYD ERIC P/C R R 2013
15 CANFIELD CODY P/SS R R 2014
3 CONRADY DREW 1B/P L L 2015
7 FLORES DAVID C R R 2013
13 FORKAN CODY P R R 2013
21 MCDONALD JORDAN P/1B L L 2013
10 MCGEEVER KEVIN RF/CF R R 2014
11 MEYER CARSON CF/RF R R 2016
31 MONACO MITCHEL RF/CF R R 2017
30 NAPIER BRYCE RF/LF R R 2016
48 ORRINO ANTHONY 2B R R 2013
33 SCHOLLER SHAWN RF R R 2016
32 SHELTON GARRET RF/LF R R 2017
11 STANBERRY CORY LF R R 2014
             
COACHES:          
  FORKAN KIRK        
  STANBERRY STEVEN        
           
Roster File for Download:              
             
» 2013 Anaconda A's Roster          
             
             
 
 
   
 
ANACONDA   |   BELGRADE   |   BOZEMAN   |   BUTTE   |   DEER LODGE   |   DILLON  |   GALLATIN VALLEY   |   HELENA   |   LIVINGSTON
 
   
 
 
Anaconda A's         2013 Season Schedule
Coach: Matt Smith         Class A South District
                          Overall Conference
Date   Date2 Day   Day2 Time Opponent Games H/A C/NC Scores W/L Record Record
Apr 27     Sat     12:00 PM Deer Lodge Wranglers 2x7 A NC   L/L 0-2  
May 11     Sat     1:00 PM Gallatin Valley Outlaws 1x9 A C W/L 1-3 1-0
May 19     Sun     1:00 PM Helena Reps 2x7 H C L/W 2-4 2-1
May 21     Tue     6:00 PM Deer Lodge Wranglers 1x9 H C W 3-4 3-1
May 26     Sun     1:00 PM Livingston Braves 1x9 A C L 3-5 3-2
Jun 04     Tue     6:00 PM Deer Lodge Wranglers 1x9 H C L 3-6 3-3
Jun 06     Thu     5:00 PM Butte Miners 2x7 H C L/L 3-8 3-3
Jun 09     Sun     1:00 PM Bozeman Spikes 1x9 | 1x7 A C/NC L/W 4-9 3-4
Jun 16     Sun     1:00 PM Helena Reps 2x7 A C L/L 4-11 3-6
Jun 20 - 23 Thu - Sun TBD Deer Lodge Wranglers TBD A NC L/L/L/L 4-15  
Jun 24     Mon     4:00 PM Dillon Cubs 2x7 H C L/W 5-16 4-7
Jun 26     Wed     6:00 PM Gallatin Valley Outlaws 1x9 H C L 4-17 4-8
Jun 28     Fri     4:00 PM Deer Lodge Wranglers 1x9 A C L 4-18 4-9
Jun 29     Sat     1:00 PM Dillon Cubs 2x7 A C L/L 4-20 4-11
Jul 03     Wed     3:00 PM Butte Miners 2x7 A C L/L 4-22  
Jul 07     Sun     1:00 PM Livingston Braves 1x9 H C L 4-23 4-12
Jul 09     Tue     4:00 PM Deer Lodge Wranglers 1x9 A C L 4-24 4-13
Jul 16     Tue     6:00 PM Belgrade Bandits 1x9 H C L 4-25 4-14
Jul 17     Wed     6:00 PM Belgrade Bandits 1x9 A C L 4-26 4-15
Jul 20     Sat     3:00 PM Bozeman Spikes
(Sched Change from 1 to 3PM
for one 9 inning game)
1x9 H C L 4-27 4-16
                           
                           
Jul 25 - 29 Thu - Mon TBD South District Tournament @ Anaconda      
       
Aug 01 - 5 Thu - Mon TBD Montana/Alberta State Class A Tournament @ Helena*      
                           
Aug 09 - 13 Fri - Tue   Northwest Regional Class A Tournament @ Wheatland, WY**      
                             
 
 
 
 
 

View Anconda A's in a larger map
   
 
Team Resources
Date Description File Type File Size Notes